zpět na web EPS.cz


FrankBold - Občan 2.0

Máte potíže se zobrazením? Zobrazit na webu.
Novinky pro Občany 2.0
  červen  
  2014  
 
Rubrika · aktuálně
Jak by to vypadalo kdyby hokej hráli politici? A kdyby se hrálo o protikorupční zákony, které posílí demokracii a pomůžou předcházet rozkrádání státu? Skóre by bylo 0:0 a hráči by z nevysvětlitelného důvodu začali ztrácet zájem o puk. Přesvědčte se v tomto videu.
Rubrika · povedlo se
4 zákony, které prosazuje Rekonstrukce státu se projednávají ve sněmovně. Jeden z nich, rozšíření nezávislé kontroly NKÚ, byl schválen, ale tři další čelí různým obstrukcím, změnám, změkčování a výpadům. Expertní skupiny Rekonstrukce státu se snaží monitorovat tyto turbulence, sněmovní výbory a stanoviska, abychom mohli včas reagovat a upozornit veřejnost.  Aktuálně máme v hledáčku zákon o registru smluv, přečtěte si, jak dopadlo jeho projednávání ve výborech. 

Na tuto práci jsme již vybrali prvních 100 tisíc Kč, děkujeme!

Rubrika · aktuálně
Ústavní soud poprvé přiznal spolku právo navrhovat zrušení územního plánu. Několik let se již snažíme přesvědčovat soudy, aby přiznali spolkům právo zapojovat se do řízení, která se týkají širší veřejnosti. Doufáme, že tento rozsudek nastaví precedens, který spolkům významně rozšíří možnosti zapojení.
Rubrika · občan 2.0
V Praze nemusí občané čekat na veřejnou diskusi nebo zasedání zastupitelstva, díky novému portálu se mohou ptát svých radních kdykoli. Pražské fórum vytvořilo aplikaci, kterou nyní využívá pražský magistrát na svém webu ke snadnější komunikaci s veřejností. Portál má svého moderátora, který hlídá, aby se dotazy neopakovaly, a aby diskuse zůstala v mezích slušnosti.

Aplikaci nabízejí zdarma i další městům a obcím. Ozvěte se jim a přesvědčte vaši radnici, aby zařadili aplikaci na svůj web.

Rubrika ·
V červnu jsme se potkali s aktivními občany z celé České republiky. Připravili jsme pestrý program s přednáškami odborníků a prostorem pro sdílení zkušeností.
 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2013 Frank Bold, dříve Ekologický právní servis · Staňte s naším fanouškem na Facebooku · Odhlásit se z newsletteru
 
zpět na web EPS.cz