zpět na web EPS.cz


FrankBold - Občan 2.0

Máte potíže se zobrazením? Zobrazit na webu.
Novinky pro Občany 2.0
  květen  
  2014  
 
Rubrika · povedlo se
Podruhé se nám tak podařilo dostat do Senátu novelu Ústavy, která dostane pod nezávislou kontrolu hospodaření s aktivy státu o objemu velkém jako zhruba dvě třetiny státního rozpočtu. Poprvé prosadili posílení pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu lidé z týmu Franka Bolda v roce 2012, ale Senát ji nakonec nechválil. Podruhé se to nyní podařilo Rekonstrukci státu.
Rubrika · aktuálně
Na webu Rekonstrukce státu se dozvíte, jak politici dodržují své předvolební sliby a prosazují rekonstrukční zákony. Sledujte průběžně aktualizované hodnocení a dejte politikům vědět, že vám záleží na tom, aby své sliby dodrželi.
Rubrika ·
Děkujeme všem, kdo se zúčastnili našeho experimentu z minulého čísla.
Rubrika · případ
Jak zapojit co nejvíc lidí do připomínkování územního plánu? Třeba tak, jak to udělali ve Šlapanicích.
Místní kreslili do pocitových map přímo na chodnících a s pomocí šikovného webu pak podali neuvěřitelných 1647 připomínek!
Rubrika · z médií
Od doby, kdy braničtí zjistili, že jim má před okny vyrůst osmipatrový komplex budov, se začali zapojovat do dění ve své městské části. Naučili se hlídat úřední desku, chodit na zasedání zastupitelstva a zapojovat se do správních řízení Někteří z vlastníků nemovitostí v blízkosti plánovaného komplexu, zastoupení naším advokátem, podali žalobu proti nezákonné úpravě územního plánu. Z obyčejných občanů se stali prvotřídní Občané 2.0!
Rubrika · zveme vás
Akce s Frankem Boldem
17. května: Uzamčení země Valašské
Oslava 7 let od odmítnutí těžby uhlí v Beskydech.
 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2013 Frank Bold, dříve Ekologický právní servis · Staňte s naším fanouškem na Facebooku · Odhlásit se z newsletteru
 
zpět na web EPS.cz