zpět na web EPS.cz


FrankBold - Občan 2.0

Máte potíže se zobrazením? Zobrazit na webu.
Novinky pro Občany 2.0
  duben  
  2014  
 
Rubrika · aktuálně
Tipněte si, jak dopadne naše stížnost na amnestii u ESLP
Část Klausovy amnestie, v jejímž důsledku došlo k zastavení trestních stíhání závažných hospodářských zločinů, považujeme za natolik devastující pro české právo a veřejný život vůbec, že jsme se rozhodli využít všech dostupných právních prostředků k jejímu napadení. Nejprve jsme bezplatně u Ústavního soudu zastoupili klienta, který amnestií přišel o možnost domáhat se zpronevěřených peněz. Poté, co Ústavní soud naši stížnost zamítl, a tím konstatoval, že s amnestií nemůže nic udělat, podali jsme stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva.

Přečtěte si blog Pavla Černého o tom, co se bude u ESLP dál dít, a zapojte se do našeho malého experimentu.

Tipněte si, za jak dlouho ESLP o naší stížnosti rozhodne a s jakým výsledkem

Věnujte minutu svého času odpovědi na tyto dvě otázky a staňte se součástí experimentu, kterým v praxi ověříme fenomén, popsaný například Jamesem Surowieckim v knize The Wisdom of Crowds. V různých experimentech bylo mnohokrát pozorovnáno, že průměr odhadů větší skupiny lidí byl pozoruhodně přesný a odpovídal realitě daleko lépe, než odpověď poskytnutá kterýmkoliv jednotlivcem (a to včetně odborníků na slovo vzatých).

Lidé z týmu Franka Bolda si experiment vyzkoušeli také, v příštím čísle se tedy dozvíte, jak jste tipovali vy a jak tipoval Frank Bold. A pak si ještě chvilku počkáme, a dozvíme se, čí odhad byl přesnější. 
Věnujte minutu odpovědi na dvě otázky a připojte se k experimentu.

Rubrika · povedlo se
Holešovští, kterým pomáháme chránit obří zdroj pitné vody před průmyslovou zónou, opět uspěli u soudu. Dosáhli zrušení rozhodnutí o umístění stavby nad významným zdrojem pitné vody.
Rubrika · případ
Z pražské městské části Braník se díky Občanům 2.0 stává živé komunitní místo. Braničtí obnovují tradice, čistí okolí a vytváří prostor pro setkávání. Díky akcím organizovaným sdružením Náš Braník tak lidé znají své sousedy a zdraví se na ulici. 
Rubrika · zveme vás
Akce
16. dubna: Job Fair
Příležitost pro studenty práv z Olomouce potkat se s naším týmem a dozvědět se více o stáži ve Frank Bold.

25. dubna: NGO Market
Přijďte na pražský veletrh neziskovek a potkejte se s týmem Franka Bolda.

 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2013 Frank Bold, dříve Ekologický právní servis · Staňte s naším fanouškem na Facebooku · Odhlásit se z newsletteru
 
zpět na web EPS.cz