zpět na web EPS.cz


FrankBold - Občan 2.0

Máte potíže se zobrazením? Zobrazit na webu.
Novinky pro Občany 2.0
  březen  
  2014  
 
Rubrika · radíme
Dozvěděli jste se o jednání, které by mohlo být trestným činem? Poradíme vám, na koho se obrátit a jak má oznámení vypadat.
Rubrika · jak napsat
Rozhodli jste se podat trestní oznámení a nevíte, jak by mělo vypadat?
3 nejzajímavější dotazy
Musí mít návrh zadání územního plánu odůvodnění?
Návrh zadání nemusí být odůvodněn. Další fáze vytváření územního plánu – návrh územního plánu – však již odůvodnění mít musí. Odůvodněn musí být i výsledně schválený územní plán.

Za jakých podmínek můžeme promítat na protější lešení?
Chceme v Praze uskutečnit promítání na neobydlený dům s lešením. Promítalo by se z protějšího domu, kontinuálně několik dní vkuse včetně noci. Promítání by zahrnovalo i zvuky. Potřebujeme na to nějaká povolení?

Může se kácet v přírodní rezervaci navzdory plánu péče?
Plán péče o přírodní rezervaci je závazný jen pro úřady veřejné správy. Kácení v rezervaci je ze zákona zakázáno jen pro určité poškozující typy zásahů, ke kterým je potřeba získat výjimku. V řízení o této výjimce se musí úřad řídit plánem péče. 

Opravili jsme odpověď na dotaz o výkupu elektroodpadu z únorového Rádce 2.0. Na nepřesnost nás upozornila Tereza Ulverová, provozní ředitelka společnosti zabývající se elektroodpady. Děkujeme!
 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2013 Frank Bold, dříve Ekologický právní servis · Staňte s naším fanouškem na Facebooku · Odhlásit se z newsletteru
 
zpět na web EPS.cz