zpět na web EPS.cz


FrankBold - Občan 2.0

Máte potíže se zobrazením? Zobrazit na webu.
Novinky pro Občany 2.0
  březen  
  2014  
 
Rubrika · aktuálně
Už rok rekonstruujeme stát
Před rokem jsme spustili Rekonstrukci státu – největší společný projekt protikorupčních organizací v historii České republiky.
Zvládli jsme prosadit přijetí zákona o anonymních akciích. Podařilo se nám spojit desítky expertů a organizací pod konkrétní požadavky. Našli jsme stovky lidí, kteří ve svém volném čase chodili, psali a telefonovali politikům a lobbovali za protikorupční zákony. A pomohli jsme vytvořit zcela bezprecedentní občanský tlak na naše volené představitele. 

Co chystá Rekostrukce v dalším roce?

  • V dubnu si budete moci snadno najít, jak který politik hlasoval. Spustíme novou verzi webu.
  • Před komunálními a senátními volbami vás budeme informovat o hlasování kandidátů ve sněmovně. 108 poslanců je zároveň starosty nebo zastupiteli a podobné je to v Senátu, takže budete moci prosazení zákonů znovu ovlivnit.
  • Za rok se dozvíte závěrečné vyhodnocení všech poslanců – už teď plánujeme, jak zařídit, aby se to dozvěděl opravdu každý volič.
Rubrika · úspěch
Zjistili jsme, že úředníci chtějí nechat 3 zákony Rekonstrukce státu spadnout pod stůl. Zákon o financování politických stran byl v legislativním plánu až v červnu 2015. Majetková přiznání a zákon o nominacích do dozorčích rad úředníci odložili úplně.

Nasadili jsme proto nejlepší lobbisty z týmu Franka Bolda, kteří tak dlouho apelovali na příslušné ministry, až je přesvědčili, aby těmto zákonům dali přednost.

Vláda nakonec schválila plán legislativních prací a všechny zákony budou připraveny ještě letos!

Rubrika · Občan 2.0
Písek má transparentní radnici, lidi, kteří se starají o informovanost svých spoluobčanů a občany, kteří to dokáží využít. Před pěti lety zde spustili portál Písecký svět, který dnes slouží třetině místních občanů.

Pozor! Vytvořit obdobu Píseckého světa je možné kdekoliv jinde. Šablonu, kterou si jiná města mohou přizpůsobit, písečtí ochotně věnují a přidají i svoje know-how. Napište nám.

Rubrika · zveme vás
Akce s Občanem 2.0
19. března: Edufórum
Představení 5 projektů inovujících vdělávání, mezi nimi i Občan 2.0. Přijďte diskutovat a networkovat!
24. března: Jarmark neziskovek 
Přijďte za námi na stánek Franka Bolda.
20. březnaIdeální radnice
Doporučujeme – diskuse o tom, jak zapojovat veřejnost do rozhodování o investicích ve městě.
 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2013 Frank Bold, dříve Ekologický právní servis · Staňte s naším fanouškem na Facebooku · Odhlásit se z newsletteru
 
zpět na web EPS.cz