zpět na web EPS.cz
EPS zpravodaj
Novinky pro Občany 2.0
  letní speciál  
  2013  
 
Zasíláme vám dobré zprávy o našich společných úspěších a tipy,
jak můžete ovlivnit budoucnost České republiky.
Rubrika · letní speciál
Letní speciál Občana 2.0
Milí Občané 2.0,

na léto jsme pro vás připravili speciální vydání Novinek Občana 2.0 se zásobou užitečných a inspirativních tipů pro letní výlety i deštivé dny.

Přejeme vám krásné a klidné léto. Načerpejte nové síly, nechte se inspirovat a v září se na vás budeme těšit s čerstvou dávkou Novinek pro Občany 2.0 tak, jak je znáte.

Rubrika · z médií
„Máme obrovskou svobodu v tom, jestli se rozhodneme být aktivní nebo nadávat v hospodě.“

Pavel Franc na TEDx Brno nadchl posluchače jednoduchým poselstvím – stav politiky a naší společnosti může ovlivnit každý z nás. Stačí se rozhodnout být aktivní a spolupracovat.

Rubrika · kam vyrazit
Tipy na výlet za kauzami Občanů 2.0
Lesopark Zátiší ve Vodňanech. Místnímu sdružení Vodňany žijou se podařilo vytvořit ze zanedbané stráně lesní areál, jehož tvůrci si odnesli hlavní cenu Grand Prix Architektů za architektonický design roku 2013.
Kudy do lesoparku?

Zvonička Strážkyně Beskyd u Frenštátu pod Radhoštěm. Již 6. rokem hlídá uzamčení Země Valašské proti další těžbě uhlí, každý rok k ní přibydou dvě nově vysazené lípy.
Kudy ke zvoničce?

Exkurze do Národního parku Šumava. Parkem vás provedou odborníci z Hnutí Duha, kteří osvětlí, jak se vyvíjí přirozený lesní ekosystém.

Rubrika · do deštivých dnů
Tipy týmu EPS
Učíme se příběhy
Inspirativní příběhy lidí, kteří se snaží zapojovat veřejnost či místní komunitu do různých aktivit – od lesních školek, ochotnických divadel, až po vedení samosprávy městské části. Pusťte si videa.

Paměť české krajiny
Mapa drobných kulturních památek v krajině, kam můžete během léta přidávat své fotky. Projekt Českého rozhlasu je zároveň soutěží – vítězem bude ten, kdo vloží do mapy nejvíc fotek. Prohlédněte si mapu.

Jan Gehl: Města pro lidi
Revoluční kniha o tom, jak přetvořit města tak, aby byla živá, bežpečná, udržitelná a zdravá. „S městem je to stejné jako s párty – z té dobré se vám nechce domů,“ píše Jan Gehl. Přečtěte si recenzi.

Pevná pracovní doba
V článku Michala Kašpárka najdete tipy, jak si zorganizovat čas, když pracujete na volné noze. Vkládáte-li svůj volný čas do řešení společenských témat, můžou se vám jeho tipy hodit také. Ani Občan 2.0 totiž není superman a nemůže stíhat všechno. Přečtěte si jeho blog.

Beautiful Trouble
Unikátní databáze originálních nápadů, metod a návodů, jak upozornit na problém a zvednout lidi z gauče. Projděte si web.

 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2012 Ekologický právní servis
Odhlásit se z newsletteru
Staňte s naším fanouškem na Facebooku
zpět na web EPS.cz