zpět na web EPS.cz


FrankBold - Občan 2.0

Máte potíže se zobrazením? Zobrazit na webu.
Novinky pro Občany 2.0
  letní speciál  
  2013  
 
Rubrika · radíme
V létě máte ideální příležitost potkat se pod širým nebem a uspořádat akci, kterou upozorníte na veřejný problém nebo se prostě jen setkáte s lidmi z vaší obce.

Jsou nějaká pravidla pro pořádání shromáždění? Potřebuji povolení?

Rubrika · jak napsat
Připravili jsme pro vás Vzor oznámení shromáždění se všemi náležitostmi. Díky našemu vzoru můžete bleskově uspořádat veřejnou debatu, happening či průvod na veřejném prostranství. Zkuste to ještě toto léto!
3 nejzajímavější dotazy
Můžu požadovat výsledky finanční kontroly ohledně použití dotace?
Můžete. Finanční úřad je povinnen vám tyto výsledky zpřístupnit. 

Musí mi úřad ukázat podané trestní oznámení?
Pokud trestní řízení ještě probíhá, trestní oznámení nelze poskytnout. Pokud již bylo o věci rozhodnuto, mělo by to naopak být možné.

Kdy můžete dostat pokutu za urážlivé podání?
Můžete ji dostat za takové chování, které zjevně a hrubě vybočuje z pravidel styku s orgány veřejné správy. Jde tak o hrubé vulgarismy, osobní útoky na konkrétní úředníky či nepodložená obvinění z trestného činu. 

Rubrika · víte, že
Netradiční formu protestu proti těžbě uhlí si vymysleli před šesti lety lidé z okolí Frenštátu pod Radhoštěm – Uzamčení země valašské.
Podívejte se na reportáž z letošního 6. výročí.
 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2013 Frank Bold, dříve Ekologický právní servis · Staňte s naším fanouškem na Facebooku · Odhlásit se z newsletteru
 
zpět na web EPS.cz