zpět na web EPS.cz


FrankBold - Občan 2.0

Máte potíže se zobrazením? Zobrazit na webu.
Novinky pro Občany 2.0
  únor  
  2014  
 
Rubrika · Občan 2.0
Připravili jsme pro vás hru, ve které na vlastní kůži zažijete, jak probíhala blokáda na Šumavě v roce 2011.
Přijďte na Jeden svět v Praze a zahrajte si s námi!

A pokud to náhodou ještě nevíte – soud před nedávnem rozhodl, že blokáda nelegální těžby v Národním parku Šumava byla oprávněná.

Rubrika · radíme
Podívejte se na pořad Martina Marka Troublemaker o webu, který umožnil tisícům brňanů snadno připomínkovat návrh územního plánu.
Schvalování nového územního plánu se týká i dalších měst a obcí, které ještě platný územní plán nemají. Spousta takových obcí právě začíná chystat nový územní plán nebo jeho aktualizaci, protože dle zákona jej musí stihnout schválit do roku 2020.

Chystá se územní plán i u vás? Chcete svým spoluobčanům umožnit snadné zapojení přes podobný web jako v Brně?

Rubrika · případ
V Pardubicích se aktivní občané zapojují do řízení o kácení dřevin a starají se, aby zeleň bezdůvodně nemizela z veřejného prostoru.
Rubrika · aktuálně
Evropská komise vydala tak kritickou zprávu o stavu korupce v České republice, že ji přetiskl dokonce i Blesk! Komise radí odpolitizovat státní správu, odanonymizovat příjemce fondů apod. Cituje přitom několik členů Rekonstrukce státu, například zIndex, Oživení nebo Transparency International ČR.
Rubrika · aktuálně
8. března se na zámku Štiřín bude konat konference o hospodářské etice, na níž vystoupí Pavel Franc.
 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2013 Frank Bold, dříve Ekologický právní servis · Staňte s naším fanouškem na Facebooku · Odhlásit se z newsletteru
 
zpět na web EPS.cz