zpět na web EPS.cz
EPS zpravodaj
Novinky pro Občany 2.0
  květen  
  2013  
 
Zasíláme vám dobré zprávy o našich společných úspěších a tipy,
jak můžete ovlivnit budoucnost České republiky.
Rubrika · Občan 2.0
Podle zákona o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb. máte právo na informace od státních orgánů, orgánů obcí a krajů a institucí, které hospodaří s veřejnými prostředky.

S novou webovou službou Informace pro všechny stačí 4 snadné kroky, abyste se na to, co vás zajímá, příslušných institucí zeptali.

Rubrika · povedlo se
Získat informace v některých případech nemusí být úplně jednoduché. Jiří Kotek se k informacím o platech zaměstnanců magistrátu Karlových Varů dostal po dvou letech.
Rubrika · případ
Občanské sdružení Pražské fórum vzniklo po komunálních volbách na podzim 2010 a bylo reakcí na nečekaný zvrat v podobě velké koalice ODS a ČSSD. Od té doby plní roli „hlídacího psa“ magistrátu a vytváří prostor a příležitosti pro diskuze občanů s politiky a úředníky. Jejich cílem je kvalitně fungující magistrát otevřeně komunikující s občany.
Rubrika · aktuálně
31. května – 2. června: Projekt Systém – vyjednali jsme slevu pro Občany 2.0. Hlaste se do 18. května.

31. května – 2. června: Poslední předprázdninový seminář Hrdinou, tentokrát v Ostravě.

Rubrika · aktuálně
Za první dva měsíce od zahájení Rekonstrukce státu se podařilo splnit první z devíti cílů Rekonstrukce státu. Sněmovna odhlasovala konec anonymních akcií.

Rekonstrukci státu již podporuje více než 30 politiků. Na schůzce s Bohuslavem Sobotkou se také podařilo prolomit počáteční váhání ČSSD, která svým členům nejprve bránila se k Rekonstrukci státu připojovat.

Rubrika · Občana 2.0
Unikl vám některý ze zpravodajů Občana 2.0?
 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2012 Ekologický právní servis
Odhlásit se z newsletteru
Staňte s naším fanouškem na Facebooku
zpět na web EPS.cz