zpět na web EPS.cz
EPS zpravodaj
Novinky pro Občany 2.0
  únor  
  2013  
 
Zasíláme vám dobré zprávy o našich společných úspěších a tipy,
jak můžete ovlivnit budoucnost České republiky.
Rubrika · Občan 2.0
Všimli jste si ve vašem okolí rozbité lavičky, chybějícího kanálu, hromady odpadků? Zdá se vám, že někde chybí přechod pro chodce nebo že veřejné prostranství leží ladem a chátrá?

Cíl: upozornit ty, kteří jsou placení za to, aby to vyřešili.
Náročnost: zvládne to každý, potřebujete pouze připojení na internet.
Čas: dá se to zvládnout do 10 minut.

Nemusíte pátrat po tom, kdo má danou oblast na starosti, nemusíte formulovat oficiální dopis úřadu a můžou se k vám připojit vaši spoluobčané. 

Rubrika · případ
Perlou je v obci Lednice na Jižní Moravě bezpochyby Lednicko-Valtický areál, zapsaný do seznamu UNESCO. Za neprostupnou houštinu lze označit správu veřejných záležitostí a utrácení veřejných peněz.

Obec plánuje a financuje megalomanské projekty, jejichž přínos pro obec je sporný. Místní občané i turisté se zatím v Lednici setkávají s neudržovanými veřejnými prostranstvími, rozpadajícími se chodníky či nedostatkem odpadkových košů.

Chcete-li zjistit podrobnosti o hospodaření města a o projektech, které jsou financovány, setkáte se s přezíravým mlčením i urážkami.

Rubrika · povedlo se
Soud zastavil dva záměry v průmyslové zóně Holešov. Zlínský kraj bude muset nejprve vyřešit možnou podjatost svých úředníků, posoudit námitky občanů a možné ohrožení zdroje pitné vody
Rubrika · aktuálně
Pozvánky na akce s Občanem 2.0
Tady nás můžete potkat jako lektory či přednášející:

Tohle doporučujeme:

Těšíme se na viděnou.

Rubrika · komentujeme
Senátoři nedávno smetli ze stolu novelu, která by umožnila kontrolovat nakládání s veřejným majetkem v obcích a státních a obecních firmách. Zveme vás k nahlédnutí do zákulisí lobbingu za protikorupční zákon.
 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Satelity právního ekoporadenství. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
 
Vaše pravidelná finanční podpora nám pomůže dlouhodobě sledovat zákony a kauzy, které ovlivňují budoucnost nás všech. Děkujeme.
© 2012 Ekologický právní servis
Odhlásit se z newsletteru
Staňte s naším fanouškem na Facebooku
zpět na web EPS.cz